12 Marzec
Sprzedaż samochodu w skupie aut w Poznaniu czy opcja sprzedaży prywatnej?

Sprzedaż samochodu to trudna sprawa. Możesz uzyskać uczciwą cenę i dokonać prawnie bezpiecznej sprzedaży tylko po odpowiednim przygotowaniu i uwzględnieniu pewnych rad. Te kilka wskazówek pomoże sprzedać samochód. Jeśli jednak nie masz czasu na przechodzenie przez każdy z ten punkt odezwij się do nas. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprzedaży samochodów osobowych, dzięki czemu możemy pomóc Tobie w procesie formalności.

Mercedes Benz Zaparkowany W Rzędzie

  1. Stan techniczny sprzedawanego pojazdu

Na sprzedaż Twój samochód powinien być w dobrym stanie technicznym. Stan techniczny samochodu można sprawdzić w warsztacie samochodowym lub na stacjach diagnostycznych. Wady, które niepotrzebnie obniżają cenę, powinny zostać naprawione. Idealnie byłoby wyczyścić felgi, usunąć zarysowania lakieru i wypolerować samochód przed sprzedażą. Świetnie prezentować się powinien także również na zdjęciach.

  1. Gdzie sprzedać swój samochód osobowy?

Najszybszym sposobem jest skup aut osobowych. Możesz nie dostać 100% kwoty wartości rynkowej pojazdu, ale oszczędzasz czas czyli także pieniądze. W ostatecznym rozrachunku wychodzisz na tym bardzo dobrze. Jeśli sprzedajesz samochód prywatnie, możesz zarobić więcej pieniędzy, ale kosztować Cię to będzie o wiele więcej wysiłku i często problemów, których można uniknąć. W tym celu można na przykład umieścić reklamę w Internecie lub w gazecie.

Czarne Audi A Series Zaparkowane W Pobliżu Brown Brick House

  1. Określ wartość samochodu

Dobrym punktem wyjścia są podobne używane samochody, które są również porównywalne pod względem typu silnika, roku budowy, przebiegu i wyposażenia. W momencie kiedy zdecydujesz się na skup aut osobowych Poznań nie musisz się tym przejmować, gdyż doświadczony pracownik będzie za to odpowiedzialny.

  1. Idealna reklama to podstawa przy sprzedaży auta prywatnie

Wyposażenie samochodu powinno być określone jak najdokładniej. Krótki, sensowny tekst podkreśla zalety auta, np .: zadbany, liczba przejechanych kilometrów czyli przebieg, bogate wyposażenie, felgi itp. W opisie jednak wady i uszkodzenia wyraźnie powinny być przez Ciebie wskazane dla przejrzystości. Informacja o przeglądzie również jest niezbędna. Jeśli samochód znajdował się w warsztacie na krótko przed sprzedażą, należy to również zaznaczyć. Detale, takie jak nowe klocki hamulcowe i tak dalej również to podstawa. 

Mężczyzna W Koszuli Białej Sukni Trzymając Kierownicę

  1. Odpowiednie zdjęcie auta

Zdjęcie jest warte więcej niż opis. Aby uzyskać dobre zdjęcia, samochód musi być czysty, a lakier wypolerowany. Sfotografuj samochód z różnych perspektyw. Należy zrobić kilka szczegółowych ujęć wnętrza, a także wysokiej jakości detali wyposażenia i przebiegu. Jeśli samochód ma usterki, należy je sfotografować. Buduje to zaufanie kupującego, który ma poczucie, że sprzedający jest rozsądny i uczciwy.

  1. Jazda próbna

Powinieneś zabrać potencjalnego nabywcę na jazdę próbną. Aby to zrobić, upewnij się w swoim ubezpieczeniu, że potencjalny kupujący jest również ubezpieczony. Zanim zaczniesz, powinieneś okazać prawo jazdy kupującego. Wykonaj jazdę próbną lub uzyskaj zaliczkę na czas trwania jazdy próbnej. Takie sytuacje jak najbardziej pomagają klientom podjąć odpowiednią decyzję zakupową, a praktycznie nic Cię nie kosztują.

Sprzedaż samochodu w skupie aut w Poznaniu – zalety

Jeśli zastanawiasz się nad tym jak działa skup samochodów osobowych w Poznaniu i chcesz sprzedać swoje auto na jak najkorzystniejszych warunkach powinieneś przede wszystkim zgłosić się do naszych specjalistów. Posiadamy jako firma odpowiednie doświadczenie, które pozwoli Tobie podejść do tematu w pełni profesjonalnie.

Do największych zalet współpracy z naszym skupem samochodów osobowych należy zaliczyć przede wszystkim możliwość natychmiastowej wyceny, bardzo szybki kontak oraz gotówka zaraz po zakończonej transakcji. Specjalizujemy się w samochodach osobowych różnych marek, dlatego też możesz w pełni liczyć na nasze szerokie doświadczenie. Prowadzimy skup aut w Poznaniu, ale na tym nie ograniczamy naszej działalności. Skupujemy samochody osobowe także w innych miejscowościach, dzięki czemu zawsze możesz w pełni liczyć na nasze podejście. Znamy się bardzo dobrze na możliwości sprzedaży aut, dlatego z całą pewnością możesz nam zaufać sprzedając swój samochód prywatny.