20 Grudzień
Kiedy jest najlepszy moment na sprzedaż auta?

Kupując samochód po raz pierwszy, możesz nie brać pod uwagę wartości odsprzedaży swojego samochodu czyli tego, ile Twoje auto będzie warte na przykład po paru latach użytkowania. Ale po kilku miesiącach lub latach może stać się znaczącym czynnikiem, którego nie należy ignorować. Jeśli stoisz przed wyzwaniem sprzedaży własnego samochodu osobowego to z całą pewnością powinieneś zapoznać się z poniższym artykułem i bez problemów przejść przez ten proces.

Kiedy auta tracą na wartości?

Czerwony, Kabriolet, Samochód, Mg

Faktem jest, że samochód to inwestycja finansowa. I tak jest do momentu sprzedaży, a środki na koncie są gotowe do wykorzystania na inny pojazd. Ale jak dokładnie określić, kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż samochodu? Po pierwsze należy wziąć pod uwagę czynnik amortyzacji. Amortyzacja rozpoczyna się w momencie zakupu samochodu. Różne pojazdy tracą na wartości w różnym tempie i trudno jest dokładnie określić, ile samochód będzie wart, powiedzmy za 12 miesięcy. Jest jednak kilka kluczowych punktów, o których możesz pamiętać. Nowe samochody tracą na wartości znacznie szybciej niż samochody używane. W pierwszym roku zwykle wynosi od 15% do 30%. W ciągu trzech lat może przekroczyć 50%. Aby jak najlepiej wykorzystać nowy samochód, możesz go zatrzymać tak długo, jak możesz. Sprzedawanie go po pierwszym lub drugim roku działalności (jeśli kupujesz auto na firmę) nie będzie opłacalne finansowo. Jeśli prowadzisz używany samochód, ponieważ znaczna część amortyzacji została już utracona, będziesz konkurować z innymi używanymi samochodami. Upewnij się, że Twój samochód jest utrzymany w bardzo dobrym stanie, abyś mógł spowolnić amortyzację, dopóki nie zdecydujesz, że nadszedł czas na nowy model, o którym marzysz.

Koszty amortyzacji używanego samochodu

Amortyzacja może naprawdę być problematyczna jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której Twój nowy samochód zostanie skradziony. Ubezpieczyciele zwykle wypłacają pieniądze tylko na podstawie bieżącej wartości samochodu, a nie kwoty, którą pierwotnie zapłaciłeś. Oznacza to, że nie będziesz mógł liczyć na jakąkolwiek amortyzację. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ubezpieczenie może chronić przed deprecjacją, wyrównując różnicę pomiędzy bieżącą wartością a pierwotną zapłaconą ceną. Nadaje się tylko do nowych lub używanych samochodów do 10 lat, ale może pomóc złagodzić problem ze zbyt dużym kosztem.

Sprzedaj auto, gdy nie spełnia już swojego celu

Ludzie, Tle, Pasa, Samochód, Przestroga

Jeśli nie zawsze musisz jeździć najbardziej efektownym, najnowszym samochodem, a amortyzacja czyli koszty eksploatacji nie są dla Ciebie problemem, kluczowym czynnikiem przy sprzedaży samochodu we właściwym czasie byłaby zmiana sytuacji osobistej i samochód nie jest już odpowiedni. Czy myślisz na przykład o założeniu rodziny? Dobrym pomysłem może być wymyślenie odpowiedniego zamiennika dla twojego samochodu. Wielu kierowców lubi swoje samochody, a zwrot z inwestycji nie jest tym, czego szukają. Jeśli nie lubisz już swojego samochodu i masz oko na nowy, to może być najlepszy moment na jego sprzedaż. Wszelkie pieniądze, które odzyskasz, mogą zostać przeznaczone na nowe. Należy pamiętać, że jeśli samochód jest nadal finansowany należy o tym poinformować kupującego. Wybierając skup aut Poznań możesz bez przeszkód sprzedać swoje auto na własnych zasadach, co najczęściej skutkuje przede wszystkim o wiele większym zadowoleniem z przebytej transakcji.

Czy sezonowość przy sprzedaży auta naprawdę ma znaczenie?

Tak, i jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych czynników. Różne wydarzenia, święta, pory roku, wszystkie one odgrywają kluczową rolę w znalezieniu optymalnego czasu na sprzedaż. Wiosną i latem kabriolety są sprzedawane po wyższej cenie. Wraz ze wzrostem temperatury rośnie popyt na klasyki, roadstery i samochody sportowe. Jesień i zima uatrakcyjniają samochody terenowe, terenowe i SUV-y.  Wiele używanych samochodów trafia na rynek we wrześniu i marcu, ponieważ ludzie wymieniają się samochodami z nowymi rejestracjami wydanymi w tych miesiącach – warto więc sprzedać je nieco wcześniej, aby uniknąć zwiększonej konkurencji. Samochód to świetny prezent, więc święta i specjalne wydarzenia (np. ukończenie szkoły, Boże Narodzenie) wpływają na popyt, dlatego należy zaplanować swój czas i wykorzystać to. Sprzedaż samochodu w najbardziej odpowiedniej porze roku znacznie zwiększy Twoje szanse na przyciągnięcie potencjalnych nabywców.

Sprzedaj swój samochód w skupie aut

Jeśli wystarczająco długo zastanawiałeś się nad sprzedażą swojego samochodu to przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na możliwości, jakie masz wybierając skup samochodów osobowych w Poznaniu i nie tylko. Jeśli zdecydowałeś się, że wymieniasz auto na nowszy model to bez wątpienia będzie to idealny moment na kontakt z pracownikami skupu samochodów. Za ile mogę sprzedać swój samochód wybierając skup aut osobowych? Cena, za jaką sprzedasz swój samochód, może zależeć od wielu czynników. Na przykład niektóre marki lub modele samochodów są bardziej pożądane niż inne. Wiek, przebieg, historia serwisowa i liczba poprzednich właścicieli to również ważne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Wszystkie te informacje służą do dokładnej i aktualnej wyceny.

Jak szybko sprzedać auto? Proste – przez skup samochodów osobowych

Mercedes, Daimler, Auto, Pkw

Czy nadszedł czas, abyś sprzedał swój samochód? Codziennie spotykamy wielu klientów w naszym skupie aut w Poznaniu i każdy ma inną historię, dlaczego sprzedaje swój samochód. Przeprowadzka za granicę, zmiana kariery, powiększająca się rodzina lub po prostu klienci mają ochotę na nowy samochód. Tak czy inaczej, zawsze pozostaje kilka czynników, nasi klienci chcą sprzedać nam swój samochód, ponieważ chcą szybkiej i bezproblemowej sprzedaży wraz z największą ilością gotówki, jaką mogą otrzymać. Większość naszych klientów próbowała sprzedać swój samochód prywatnie online lub offline, ale miała z tym problem i nie był to tak szybki proces, jak myśleli. Chwalimy osoby, które mają czas i umiejętności, aby sprzedać swój samochód prywatnie online, ponieważ może to być satysfakcjonujące, ale większość ludzi po prostu nie ma czasu ani cierpliwości. Muszą szybko sprzedać swój samochód. A nasz skup aut Poznań jak najbardziej to umożliwia.

Oto 3 opcje sprzedaży samochodu przez Internet

Prywatna sprzedaż samochodu prawdopodobnie zapewni Ci najlepszą cenę – pod warunkiem tylko jeśli wiesz, co robisz i jeśli masz czas. Sprzedając swój samochód prywatnie, masz kilka opcji, w tym reklamy w lokalnej gazecie, na stronach internetowych ze sprzedażą samochodów, aukcjach samochodowych lub tabliczkach „na sprzedaż” w Twoim samochodzie lub w witrynach sklepowych. Niektóre opcje są bezpłatne, a inne nie. Najszybszą opcją byłoby wysłuchanie przyjaciela lub członka rodziny, który potrzebuje nowego samochodu, i sprzedanie mu go – może spróbuj umieścić go na swojej stronie na Facebooku, aby sprawdzić, czy jest jakieś zainteresowanie, ponieważ to szybkie i bezpłatne! Jeśli możesz w ten sposób bezpłatnie reklamować się i szybko znaleźć nabywcę samochodu, skutecznie pozbędziesz się pośredników i uzyskasz sporą ilość gotówki na swój samochód. 

Samochody, Kierownicy, Wnętrze, Koło

Ma to jednak również wiele wad…

 

  • Niedogodności
  • Kosztowne – reklama w gazetach, czasopismach i Internecie może być kosztownym i trudnym procesem. Ponadto naprawa wszelkich uszkodzeń samochodu może być bardzo kosztowna, ponieważ jeśli nie jesteś w branży, nie otrzymasz wyceny handlowej.
  • Czasochłonne – czy wiesz, że prywatna sprzedaż samochodu zajmuje średnio 34,5 dnia? Dla niektórych może to być szybki proces, ale jest mało prawdopodobny (chyba że masz kuzyna, który jest gotowy, aby go od Ciebie kupić!)
  • Kłopot – sprzedając samochód prywatnie, musisz upewnić się, że jest on odpowiedni. Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, w tym reklama, czyszczenie samochodu, robienie zdjęć, przesyłanie ich do komputera, pisanie reklamy, odbieranie telefonów i przeglądanie itp. Itp. Możesz poświęcić ten czas i wysiłek na zrobienie czegoś bardziej warte twojego czasu.
  • Ryzyko – nie masz pojęcia, z kim masz do czynienia. A co by było, gdybyś sprzedał swój samochód i coś poszło nie tak? Wiedzieliby, kim jesteś i mieliby Twoje dane, więc nie byłoby to zbyt bezpieczne. Z tymi problemami też musiałbyś się uporać.
  • Konfrontacja – większość ludzi nie znosi twardej sprzedaży i negocjacji, które musisz robić, jeśli chcesz uzyskać jak największy zwrot gotówki za swój samochód.
  • Brak gwarancji sprzedaży – nawet po zrobieniu wszystkiego, wydaniu dużej ilości czasu i pieniędzy, nadal nie ma gwarancji, że będziesz w stanie sprzedać swój samochód. I z pewnością nie ma gwarancji, że będziesz w stanie szybko sprzedać swój samochód.