15 sierpień
Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń — kiedy możliwe jest wypchanie wgniotek?

Profesjonalne i bezinwazyjne usuwanie wgnieceń nie musi być wcale trudne! Warsztaty naprawiają drobne wgniecenia, ale ich stawki są zazwyczaj bardzo wysokie w porównaniu z mniejszymi firmami, które mogą zapewnić ten sam poziom jakości. A często z problemami, jak wyciąganie wgniotek po gradobiciu można poradzić sobie na własną rękę!  Sprawdź, jak wygląda wyciąganie wgnieceń bez lakierowania i czy warto się podjąć tej pracy na własną rękę! Ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie i czy można tę pracę przeprowadzić na własną rękę?

Przy zatrudnianiu specjalisty, zawsze sprawdzić ich opinie online. Przeczytanie komentarzy od poprzednich klientów jest najlepszym sposobem, aby powiedzieć, czy firma wykonuje dobrze swoją pracę. Następnie porównaj ceny, dzwoniąc do co najmniej trzech różnych miejsc, oferujących wyciąganie wgnieceń bez lakierowania. Większość wgnieceń będzie kosztować od 200 do kilkuset złotych, ale ta opłata może być wyższa, jeśli wymagane jest lakierowanie. Tak więc, jeśli masz wiele wgnieceń, to ma sens, aby naprawić je na raz i ewentualnie negocjować niższą cenę całkowitą. Wyciąganie wgnieceń cena więc zależna będzie od wielkości problemu.

Samodzielne usuwanie wgnieceń jest możliwe!

Jeśli wgniecenie jest niewielkie i nie ma uszkodzeń lakieru, niektórzy właściciele samochodów mogą rozważyć samodzielną naprawę. Istnieje kilka metod samodzielnego naprawiania wgnieceń przy użyciu przedmiotów codziennego użytku. Usuwanie wgnieceń po gradobiciu także nie powinno stanowić problemu. Wszystkie są warte spróbowania, jeśli oszczędność pieniędzy jest dla Ciebie priorytetem. To, ile kosztuje naprawa wgniecenia w samochodzie, zależy od kilku czynników.

Wgniecenie w aucie – domowe sposoby

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania wymaga metodycznego podejścia. Pierwsza metoda wykorzystuje sposób, w jaki blacha zachowuje się pod wpływem gorących i zimnych zmian temperatury. Wymagane elementy to suszarka do włosów, folia aluminiowa i mały blok suchego lodu. Najpierw należy podgrzać wgniecenie suszarką do włosów w odległości około sześciu cali przez około 30 sekund. Następnie należy przykryć wgniecenie kawałkiem folii aluminiowej i natrzeć suchym lodem. Szybka zmiana z gorącego na zimne powinna sprawić, że wgniecenie zredukuje się w ciągu minuty. W ten sposób wyciąganie wgnieceń stanie się naprawdę łatwe i tanie. Jeśli chodzi o usuwanie wgnieceń cena jest często podawana przez specjalistyczne firmy, które oferują takie usługi. W innym przypadku wyciąganie wgnieceń bez lakierowania będzie kosztować tyle, ile kosztować Cię będą materiały i sprzęt.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania z wykorzystaniem gorącej wody

Inna technika z wykorzystaniem temperatury obejmuje wrzącą wodę. To podejście jest nastawione bardziej na wgniecenia na plastikowych częściach, takich jak zderzaki. Naprawa wgnieceń w tej metodzie polega na polanie wrzącej wody na wgniecenie, a następnie wypchnięcie wgniecenia z tyłu. Ta metoda będzie działać tylko wtedy, gdy można dotrzeć za wgniecenie. Jeśli wgniecenie wyskoczy, polej to samo miejsce zimną wodą, aby szybko ponownie utwardzić plastik, dzięki czemu Usuwanie wgnieceń bez lakierowania będzie niezwykle skuteczne.

Nie masz możliwości naprawy auta, a chcesz szybko sprzedać swój pojazd? Wybierz nasz komis samochodowy w Poznaniu i sprawdź, jak łatwa może okazać się transakcja kupna-sprzedaży!

Naprawa wgnieceń z wykorzystaniem tłoka

Zwykły tłok może również naprawić niektóre wgniecenia, zwłaszcza te, które są nieco szersze i płytsze niż typowe małe wgniecenie. Poza oczyszczaniem odpływów i rur, zdolność tłoka do działania jako przyssawka może potencjalnie przyciągnąć blachę z powrotem na swoje miejsce. Jak bezinwazyjne usuwanie wgnieceń wygląda w praktyce?  Wystarczy zalać wodą miejsce wgniecenia i użyć tłoka wykonując delikatny ruch popychająco-ciągnący. Kontynuuj tę czynność, aż wgniecenie wyskoczy, ale jeśli nie działa w ciągu pierwszych pięciu lub sześciu pociągnięć, wybierz inną metodę.

black car in grayscale photography

Możesz również użyć odkurzacza, aby stworzyć efekt ssania. Najpierw zrób otwór na dole pojemnika do przechowywania żywności. Umieść pojemnik nad otworem i pozwól odkurzaczowi wyssać powietrze przez otwór. Wgniecenie powinno wyskoczyć w mniej niż minutę.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – cena u specjalistów

Jeśli żadna z domowych metod nie działa, nadszedł czas, aby zainwestować w zestaw do usuwania wgnieceń. Zestawy te są skuteczne w popping większość małych wgnieceń. Możesz kupić jeden w sklepie z częściami samochodowymi, a to będzie kosztować znacznie mniej niż wynajęcie profesjonalisty. Plus, można użyć tych zestawów dla przyszłych wgnieceń. Jeśli nadal wszystkie metody zawodzą, naprawa blacharska bez lakierowania może być koniecznością. W tym celu warto sprawdzić na lokalnym rynku, jak prezentuje się bezinwazyjne usuwanie wgnieceń cena.