12 maj
10 rzeczy, które zawsze należy mieć w swoim aucie!

Awaria samochodu na poboczu może szybko stać się koszmarem, więc jeśli często podróżujesz, powinieneś mieć w samochodzie kilka istotnych przedmiotów. Awaria nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Ale jeśli jesteś przygotowany z odpowiednimi niezbędnymi rzeczami w swoim samochodzie, może to znacznie ułatwić sytuację. Z tego artykułu dowiesz się, co należy przechowywać w samochodzie, aby poradzić sobie z awariami, które zdarzają się na drodze.

Co przechowywać w samochodzie?

Jeśli nie chcesz utknąć w szczerym polu, upewnij się, że masz zestaw awaryjny. Obejmuje to kable rozruchowe, miernik ciśnienia w oponach, ładowarkę samochodową do telefonu i apteczkę pierwszej pomocy. Omówimy, jakie przedmioty należy przechowywać w samochodzie na wypadek sytuacji awaryjnych.

Kable rozruchowe

Jednym z najczęstszych powodów, dla których możesz zostać uwięziony, jest wyczerpanie się akumulatora. Upewnij się, że masz pod ręką dobry zestaw kabli rozruchowych, aby inny kierowca mógł pomóc Ci uruchomić samochód. I nie kupuj tanich kabli, ponieważ może się okazać, że nie działają, gdy ich najbardziej potrzebujesz. Zdobądź dobry, wytrzymały zestaw kabli rozruchowych z grubymi przewodami. Jeśli to możliwe, staraj się znaleźć dłuższe kable rozruchowe, aby ułatwić podłączenie akumulatora do innego pojazdu.

Darmowe zdjęcia Ubezpieczenie

Ładowarka do telefonu komórkowego

Zachowaj zapasową ładowarkę do telefonu, aby móc naładować telefon i wykonywać połączenia w nagłych wypadkach. Albo jeszcze lepiej, kup ładowarkę zasilaną bateryjnie do telefonu na wypadek rozładowania akumulatora w samochodzie.

Sprzęt bezpieczeństwa

Sytuacja awaryjna jest na tyle stresująca, że ​​nie musisz się martwić, że inne samochody nie zobaczą Cię na poboczu. Zaopatrz się w trójkątne reflektory lub odblaski drogowe, aby ludzie wiedzieli, gdzie jesteś, a być może nawet zatrzymają się, aby Ci pomóc.

Płyny

Jeśli Twój pojazd ma wyciek płynu chłodzącego lub oleju, ważne jest, aby mieć pod ręką dodatkowy baniak płynów, aby móc go napełnić i wrócić na drogę.

Apteczka

Jeśli ktoś zostanie ranny podczas próby naprawy pojazdu lub jeśli ktoś jest ranny, upewnij się, że masz pod ręką apteczkę pierwszej pomocy. Wypełniaj ją bandażami, środkami przeciwbólowymi, nożyczkami itp. Jeśli ktoś z Twojej rodziny cierpi na określone schorzenia, pamiętaj, aby mieć również odpowiednie środki.

Koce

Jeśli będziesz brał udział w wypadku w nocy lub w środku zimy, ważne jest, aby mieć pod ręką koce, które pomogą Ci się ogrzać podczas oczekiwania na pomoc. Nie chcesz stale rozgrzewać samochodu, ponieważ może zabraknąć Ci benzyny.

Zestaw narzędzi, m.in. do zmiany kół

Upewnij się, że masz pod ręką podstawowe narzędzia, aby móc spróbować naprawić pojazd. Dobry zestaw narzędzi powinien zawierać śrubokręty, klucze, szczypce, scyzoryk, latarkę i baterie, a przede wszystkim upewnij się, że posiadasz klucze do wymiany opon i lewarek. Trzymaj pod ręką miernik do opon, aby w razie potrzeby móc sprawdzić ciśnienie w oponach.

Środki i materiały do ​​czyszczenia szyby przedniej

Jeśli wycieraczki przestaną działać lub zabraknie płynu do spryskiwaczy, miej pod ręką spryskiwacz z płynem do wycieraczek i ręczniki papierowe, aby móc wyczyścić przednią szybę. Powinieneś również mieć pod ręką skrobaczkę do lodu.

Utknąłeś na drodze? Zapewne zastanawiasz się nad sprzedażą własnego auta!

Problem z autem na drodze może doprowadzić do tego, że będziesz bardziej niż kiedykolwiek zastanawiał się nad zmianą modelu na nowszy. To prowadzi do chęci sprzedaży pojazdu. Skontaktuj się z naszym skupem samochodów osobowych i sprawdź, co możemy Ci zaoferować!