4 grudzień
Samochody elektryczne to przyszłość

Samochody elektryczne to rosnący trend w USA i u nas, w Europie. W rzeczywistości samochody elektryczne zyskują na popularności już od 2014 roku. W 2017 roku samochody elektryczne stanowiły około 1% rynku USA, co oznacza wzrost z 0,36% w 2015 roku i 0,9% w 2016 roku.

Głównym powodem wzrostu sprzedaży samochodów elektrycznych jest to, że ceny paliw stale rosną, podczas gdy ceny samochodów elektrycznych spadają, co czyni je bardziej ekonomiczną opcją dla konsumentów, którzy zaczynają przestawiać się na bardziej ekologiczny styl życia.

Mniejsze koszty konserwacji i brak konieczności odwiedzania stacji benzynowych sprawiają, że posiadanie pojazdu elektrycznego jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla tej świadomej ekologicznie bazy konsumentów. Oczywiste jest, że po tych wszystkich zmianach już niedługo każdy pojazd na drodze będzie napędzany elektrycznie.

Wprowadzenie do świata samochodów elektrycznych

Świat samochodów elektrycznych zmienia sposób, w jaki wchodzimy w interakcję z naszym środowiskiem. Korzystając z tego ekologicznego pojazdu, ludzie są bardziej świadomi środowiska, w którym żyją.

black vehicle

Słowo „samochód elektryczny” nie wymaga wyjaśnień. To pojazd napędzany energią elektryczną. Samochody elektryczne to pojazdy napędzane energią elektryczną zamiast benzyny lub oleju napędowego. Mają dwie główne zalety w stosunku do swoich tradycyjnych odpowiedników:

1) nie uwalniają żadnych zanieczyszczeń do powietrza

2) mogą być ładowane energią słoneczną lub energią elektryczną z dowolnego źródła energii z gniazdkiem.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów pojazdów elektrycznych. Wszystkie mają unikalne cechy i zalety.

3 najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze samochodu elektrycznego

Z czasem samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne i wiele osób kupuje je zamiast pojazdów pochłaniających gaz. Jednak większość ludzi nie wie, jak wybrać samochód elektryczny ani jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed jego zakupem. Ten artykuł pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję i wybrać najlepszy samochód elektryczny do swoich potrzeb.

red and black car door

Zaczniemy od kosztu paliwa na kilometr, który jest początkowym kosztem dla danego rodzaju paliwa: benzyny, oleju napędowego lub energii elektrycznej. Następnym najważniejszym czynnikiem jest zasięg akumulatora, czyli liczba kilometrów, które samochód może przejechać bez podłączania zasilania, zanim do końca się rozładuje. Warto ustalić punktu ładowania i to, czy mieszkasz w obszarze, w którym stacje ładowania są powszechne. Trzecim najważniejszym czynnikiem jest to, czy mieszkasz w obszarze z dużą ilością ładowarek, gdyż to właśnie z nich będziesz korzystać najczęściej.

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne wraz ze spadkiem ich ceny. Konsumenci mogą zaoszczędzić na kosztach paliwa w przeliczeniu na milę, przesiadając się na pojazd elektryczny. Przykładowo Tesla Model S ma najniższy koszt paliwa na kilometr. Tesla Model 3 jest tańszy, ale ma wyższe koszty przejechania 100 kilometrów. Alternatywą może być również Nissan Leaf, który ma stosunkowo wysoką cenę, ale jest również najbardziej przystępnym modelem, którego przejechanie kilometra kosztuje około kilkunastu groszy.

Zastanawiasz się nad zakupem auta elektrycznego? Najpierw sprzedaj swój stary pojazd!

Od blisko 15 lat skupujemy samochody używane w Wielkopolsce wszystkich marek i modeli. Nasz skup aut jest ugruntowaną i zaufaną firmą, z tysiącami zadowolonych klientów w całym kraju. Kupujemy samochody używane i sprzedajemy je w atrakcyjnej samej cenie i na korzystnych dla klientów warunkach. Nasza firma ma 15-letnią historię i z dumą możemy powiedzieć, że stale kontaktujemy się z nowymi klientami chcącymi sprzedać auto bez utrudnień. Nabywcy pojazdów i sprzedawcy pojazdów mogą się wybrać nasz skup aut w Poznaniu w celu prowadzenia z nami współpracy. Jesteśmy otwarci 24/7, numery kontaktowe podane są na naszej stronie internetowej. Nasze usługi obejmują kontakt online, wycenę samochodów na miejscu i nie tylko. Nasza firma specjalizuje się w kupnie, sprzedaży i handlu samochodami wszystkich głównych producentów. Posiadamy także szeroki wybór samochodów używanych na sprzedaż w rozsądnej cenie.

Skup aut w Poznaniu i okolicach – dlaczego my?

Kupujemy samochody w Poznaniu i okolicach, jednak lokalizacja nie jest dla nas wiążąca. Od wielu lat działamy na terenie całego kraju, świadcząc usługi z naszych biur w całej Polsce. Nasza firma powstała 15 lat temu i konsekwentnie poszerzamy i rozwijamy zakres naszych usług. Nasz zespół sprzedaży jest zawsze dostępny, aby zapewnić Ci osobistą konsultację i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Jeśli szukasz samochodu w Poznaniu, ale nie chcesz przechodzić przez kłopoty ze słabą jakością obsługi lub wysokimi kosztami to nasz skup aut jest dla Ciebie. Oferujemy korzystne rozwiązania, które będą dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i pomogą Ci uzyskać najlepszą możliwą ofertę. Tysiące klientów ufa naszym nienagannym usługom, a we wszystkich recenzjach mamy wysoką ocenę!