30 wrzesień
Pomoc drogowa: co to jest i czy jest mi potrzebna?

Pomoc drogowa może pomóc Ci wrócić swobodnie na trasę, jeśli Twój pojazd się zepsuje — a prawie każda polisa ubezpieczenia samochodu obejmuje tę opcję. Jeśli nie, zawsze możesz skorzystać z firm, które oferują pomoc drogową w Twojej okolicy.

car on road during daytime

Większość firm zajmujących się ubezpieczeniami samochodowymi współpracuje z istniejącą siecią firm, aby zapewnić bezpośrednią pomoc drogową lub zorganizować usługi w imieniu klienta. Kiedy wezwiesz pomoc drogową, firma wyśle ​​usługodawcę, który jest najbliżej i najbardziej odpowiedni dla Twojej sytuacji.

Pomoc drogowa z polisy czy na własny rachunek?

Przed dodaniem pomocy drogowej do polisy ubezpieczeniowej samochodu powinieneś wiedzieć, co obejmuje:

silver and black car engine

  1. Co obejmuje pomoc drogowa
  2. Liczba kilometrów poza domem, gdzie możesz otrzymać pomoc drogową
  3. Jakie firmy ubezpieczeniowe oferują pomoc drogową?
  4. Czy pomoc drogowa obejmuje lawetę i drobne naprawy na miejscu

Gdy utkniesz na poboczu, specjalista z ubezpieczalni połączy Cię z odpowiednim profesjonalistą — niezależnie od tego, czy potrzebujesz drobnych napraw, benzyny czy czegoś innego. Pomoc drogowa Poznań to przykład sprawnie przeprowadzanej usługi. Wielu kierowców decyduje się na naszą firmę, gdyż zapewniamy kompleksowe wsparcie niezależnie od tego gdzie jesteś.

Jak działa firma oferująca pomoc drogową?

Firma oferująca usługi holownicze zabierze Twój samochód do najbliższego mechanika na określoną odległość zgodnie z ubezpieczeniem. Jeśli potrzebujesz odholować samochód po przekroczeniu tego limitu, dostawca pobierze opłatę za nadwyżkę. 

red car parked on gray concrete road

Czy powinieneś otrzymać pomoc drogową? Zależy to od wieku Twojego samochodu, jak daleko zazwyczaj jeździsz i czy cenisz sobie wygodę. Pomoc drogową oferuje wiele firm ubezpieczeniowych, klubów samochodowych, wystawców kart kredytowych i producentów samochodów. Jeśli zdecydowałeś się dodać tę ochronę, spójrz na nasze porównania pomocy drogowej, aby dowiedzieć się, kto ją oferuje i czym się różnią.

Pomoc drogowa z OC – czy warto płacić?

Jest kilka kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę zastanawiając się czy warto dopłacić i zadbać o pomoc drogową w pakiecie. Przykładowo wiek pojazdu jest ważny. Nowe samochody zazwyczaj wymagają mniej konserwacji i mają mniej problemów mechanicznych, co oznacza, że ​​możesz pominąć pomoc drogową. Twój producent samochodu może nawet oferować bezpłatną pomoc w nagłych wypadkach przez pierwsze kilka lat lub przez określoną liczbę kilometrów. Możesz płacić za jednorazowe usługi w miarę ich pojawiania się. Ale jeśli masz starszy samochód, pomoc drogowa może być dobrą inwestycją.

Odległość i dojazdy. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, jak daleko zazwyczaj jedziesz, gdy jedziesz do pracy lub załatwiasz sprawy. Jeśli zazwyczaj przebywasz na małym obszarze, możesz pominąć pomoc drogową z OC. Ale jeśli często podróżujesz do nieznanych miejsc, dobrym pomysłem jest posiadanie profesjonalnej sieci na telefon.

Wygoda. Jeśli cenisz sobie wygodę, uważamy, że skorzystasz z dodania pewnego rodzaju programu pomocy drogowej do swojej polisy ubezpieczeniowej. Nie będziesz musiał zastanawiać się, który dostawca usług najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Może to być szczególnie przydatne, gdy utknąłeś późno w nocy lub podczas niepogody.

Pomoc drogowa oferowana przez naszą firmę to usługa, którą zamówisz niezależnie czy zapłaciłeś więcej za OC. Zapisz numer do naszej firmy i miej go zawsze na wypadek ewentualnych problemów na drodze w Poznaniu, jak i całej Wielkopolsce!