2 Maj
Czy warto kupić używany samochód?

Nowe kontra używane. To zawsze sporna kwestia. Po pierwsze, kupno używanego samochodu to zdecydowanie lepsza oferta. Gdy tylko samochód zjeżdża z salonu, traci na wartości. Zasadniczo wydasz kilka tysięcy złotych za to, że odjedziesz nowym autem za prób salonu. Nowe pojazdy tracą na wartości o ponad 10% w pierwszym miesiącu zakupu. Pojazdy tracą około 20% swojej wartości w ciągu pierwszych 12 miesięcy posiadania. Spodziewaj się, że Twój pojazd straci dodatkowe 10% swojej wartości za każdy rok. Jeśli chcesz zmaksymalizować wartość auta, kup używany samochód.

 

Kupno używanego samochodu to lepsza decyzja finansowa i musisz dokonać tego samego wyboru. Jeśli planujesz jechać samochodem używanym, najlepszym rozwiązaniem będą używane pojazdy od sprawdzonych dealerów. Nasza firma oferuje skup samochodów używanych Poznań, gdzie bez problemów coś dla siebie wybierzesz. W większości przypadków nasze samochody mają odpowiedni do rocznika przebieg i nie mają historii poważnych wypadków. Są delikatnie używane, przechodzą dokładną kontrolę i są przede wszystkim bezpieczne.

Pożyczka na auto – czy warto?

Większość zakupów samochodów jest finansowana. Jeśli więc kupujesz nowy lub używany samochód, istnieje duża szansa, że ​​będziesz potrzebować kredytu samochodowego. Większość ludzi otrzyma finansowanie bezpośrednio od salonu samochodowego, podczas gdy inni kupujący rozglądają się za najlepszą opcją pożyczki. Uzyskanie pożyczki od dealera może być także rozwiązaniem. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia finansowania, jeśli znalazłeś u nas samochód osobowy, który Cię interesuje. 

Poniżej przedstawiamy niektóre z najczęstszych miejsc, w których można uzyskać pożyczkę samochodową:

  • bank
  • małe banki wspólnotowe,
  • spółdzielcze kasy oszczędnościowo
  • salony samochodowe

Zalecamy uzyskanie wstępnie zakwalifikowanego finansowania od zewnętrznego pożyczkodawcy, zanim zaczniesz kupować u dealerów. Dzięki dokładnemu budżetowi będziesz dokładnie wiedzieć, na ile możesz sobie pozwolić.

Twoja ocena kredytowa będzie miała największy wpływ na uzyskanie zgody na kredyt samochodowy. Powinieneś sprawdzić swoją zdolność kredytową i przejrzeć raport kredytowy, zanim zaczniesz ubiegać się o pożyczkę.

Lista kontrolna przed zakupem samochodu – sprawdź, zanim kupisz!

Poniżej prezentujemy kilka punktów, które mogą być dla Ciebie kluczowe jeśli decydujesz się na kupno samochodu osobowego.

Po pierwsze staraj się ominąć pożyczkę i zapłać gotówką. Jeśli to możliwe, zapłacenie za samochód w całości gotówką może zaoszczędzić znaczną część pieniędzy, którą w innym przypadku wydałbyś na same odsetki. Ponadto nasza firma może zaproponować atrakcyjną cenę jeśli zdecydujesz się na skup samochodów Poznań.

Po drugie staraj się porównać ceny w wielu miejscach. Sprawdzenie cen aut u autoryzowanych dealerów przynajmniej da Tobie wyobrażenie o tym, czego możesz się spodziewać w swoim przedziale cenowym – a także przewagę podczas negocjacji.

Po trzecie wybierz używany samochód osobowy zamiast nowego. Kupno kilkuletniego samochodu da Ci możliwość uzyskania większej liczby funkcji, których potrzebujesz, za niższą cenę. Nie bój się negocjować. Negocjowanie ceny samochodu nigdy nie boli, zwłaszcza jeśli zauważysz drobne usterki. W większości przypadków możesz obniżyć cenę i szybko zdecydować się na zakup na satysfakcjonujących warunkach. Dotyczy to zarówno salonów samochodowych, jak i osób prywatnych czy komisów i skupów aut.

Czwarte – wykorzystaj swój stary samochód. Wiele firm umożliwia wymianę starego pojazdu na nowy pojazd z opłatą. Nie inaczej jest w naszym skupie samochodów w Poznaniu.

Po piąte zwróć uwagę na całkowity koszt. Aby zaoszczędzić pieniądze przy zakupie samochodu, bardzo ważne jest uwzględnienie całego kosztu. Obejmuje to oprocentowanie, dodatkowe funkcje, ubezpieczenie i rejestrację. Chociaż może się wydawać, że oszczędzasz pieniądze, patrząc na miesięczną płatność, możesz zostać obciążony więcej po uwzględnieniu stopy procentowej.

Po szóste uzbrój się w cierpliwość. Rozpoczęcie wyszukiwania z nastawieniem, że tego samego dnia pojedziesz do domu nowym pojazdem, jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy przy zakupie samochodu. Może to prowadzić do zakupu pod wpływem impulsu, co prawie zawsze jest równoznaczne z wydaniem większej ilości pieniędzy. Po siódme porównaj programy finansowania. Wybierz między płatnością gotówką, kredytem, a leasingiem. Podobnie jak różne salony dealerskie mają różne ceny za swoje pojazdy, znajdziesz programy finansowania lepsze niż inne Zanim zdecydujesz się na jedną, zaplanuj co najmniej trzy opcje do porównania.

Drobny druk na pożyczce to ostatni punkt. Zawsze jeśli chodzi o formalności trzeba uważać. Tym bardziej powinieneś zwrócić uwagę na to, jakie zapisy pojawiają się w umowie przy braniu pożyczki, bądź przy leasingu. Ważne jest, aby upewnić się, że nie zostaniesz ukarany za szybszą spłatę samochodu. Na koniec ważne jest, aby udać się do salonu z planem. Dowiedz się z wyprzedzeniem, jakiego rodzaju ulepszenia Cię interesują, aby podekscytowany zakupem nowego samochodu nie pozwolił sobie na niepotrzebne wyprzedaże i pakiety dodatkowe.