15 Grudzień
Jak dbać o auto, które przez długi czas będzie nieużywane?

Jak utrzymać pojazd, którego nie używasz często podczas Covid-19? Konserwacja pojazdu jest niezbędna przez cały rok, ale co, jeśli nie używasz pojazdu w tym okresie? Może się wydawać, że możesz po prostu zamknąć samochód na kilka miesięcy w garażu i po prostu uruchomić go ponownie, gdy będziesz gotowy, ale nie zawsze tak jest. Jeśli zamierzasz przechowywać swój pojazd przez miesiąc lub dłużej, możesz rozważyć następujące wskazówki od naszego skupu samochodów.

Wyczyść dokładnie swoje auto

Porsche, Samochód, Samochód Sportowy

Zacznij od dokładnego oczyszczenia pojazdu wewnątrz i na zewnątrz. Upewnij się, że usunąłeś wszystkie ciężkie zanieczyszczenia, zwłaszcza soki drzew i osady, które mogą naprawdę uszkodzić farbę. Polerowanie i woskowanie na zewnątrz pomoże chronić farbę. Po wyczyszczeniu możesz rozważyć obejrzenie pokrowców samochodowych, aby chronić swoją ciężką pracę, jednak wystarczy trzymać się na wierzchu lub usunąć zanieczyszczenia z lakieru samochodu.

Zainwestuj w zbiornika paliwa

Jeśli samochód nie będzie używany dłużej niż przez 30 dni, należy napełnić bak. Zapobiega to gromadzeniu się wilgoci w zbiorniku i powodowaniu problemów podczas ponownego korzystania z samochodu. Żywotność standardowych paliw wynosi tylko około trzech miesięcy, ale można dodać do zbiornika stabilizator paliwa, który może zapobiec korozji przewodów paliwowych i silnika.

Utrzymuj napompowane opony zgodnie z zaleceniami

Koszyk, Lamborghini, Realistyczne

Temperatury zewnętrzne mogą powodować utratę ciśnienia w oponach, jeśli tak się stanie, ryzykujesz pęknięcie opon, ale także jeśli musisz nagle użyć samochodu w sytuacji awaryjnej, chcesz, aby opony były gotowe do podróży. Upewnij się, że napompujesz opony do zalecanego ciśnienia, ale nie przekraczaj maksymalnego. Będziesz musiał sprawdzać opony okresowo co kilka tygodni, ale przede wszystkim przed pierwszą podróżą.

Uzupełnij wszystkie płyny

Upewnij się, że wszystkie płyny w samochodzie są uzupełnione do pełna, takie jak płyn hamulcowy, płyn chłodzący silnik, płyn do układu wspomagania kierownicy (jeśli dotyczy) i płyn do spryskiwaczy szyby przedniej. Upewnij się, że używasz odpowiednich produktów dla swojego pojazdu i zawierają one dodatki zapobiegające zamarzaniu w razie potrzeby. To ochroni komponenty Twojego samochodu, ale także zapewni, że będziesz gotowy na każdą ważną, nieoczekiwaną podróż.

Chroń akumulator swojego auta

Jednym z najważniejszych elementów samochodu do działania jest akumulator. Akumulator samochodowy w końcu straci swój ładunek, jeśli nie będzie używany co najmniej co kilka tygodni, ponieważ akumulator jest stale rozładowywany, na przykład przez działający na bieżąco alarm. Nie martw się jednak, nie musisz prowadzić samochodu, aby konserwować akumulator. Możesz uzyskać tak zwaną ładowarkę podtrzymującą, która ma funkcję automatycznego wyłączania, aby zatrzymać ładowanie akumulatora, gdy jest pełny. Akumulator może pozostać w pojeździe podczas ładowania, wystarczy tylko upewnić się, że cały ołów jest odporny na warunki atmosferyczne. Nie ma nic gorszego niż wsiadanie do samochodu i nie uruchamia się z powodu zwykłej rozładowanej baterii.

Powrót do codzienności

Chevrolet, Impala, 1972, Samochód, Hdr

Kiedy będziesz gotowy do użycia samochodu, zaleca się ponowne przejrzenie powyższej listy i sprawdzenie, czy nic nie wyciekło, itp. Nie zapomnij wyjąć ładowarki przed rozpoczęciem jazdy samochodem! Inne rzeczy, które możesz sprawdzić, to: przeżute kable, druty lub gniazda, które mogą świadczyć o uszkodzeniach przez gryzonie i nie zapomnij sprawdzić wycieraczek szyby przedniej, aby sprawdzić, czy guma nie pękła, jeśli było zimno.