18 Listopad
Sprzedajesz pierwszy raz samochód? Nie zapomnij o tych kilku istotnych kwestiach!

Przygoda związana z pierwszą sprzedażą samochodu osobowego faktycznie jest niezwykła. Niemalże zawsze kończy się sprzedażą auta za zaniżoną wartość, czyli tak naprawdę nie wychodzimy usatysfakcjonowani z transakcji. W tym artykule jako doświadczeni profesjonaliści prowadzący skup samochodów na terenie całego kraju podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy sprzedaży swojego samochodu osobowego. Zaczynamy!

Ile wart jest Twój samochód?

Może to być trudne do określenia zwłaszcza, że nie jesteśmy obiektywni patrząc na swój własny samochód, który zawsze będzie w bardzo dobrym stanie mimo niemal niezauważalnych problemów, ale powinniśmy w pierwszej kolejności określić jaka cena będzie nas interesowała za pojazd. Można zrobić to na wiele sposobów, ale jednym najbardziej skutecznym jest odezwanie się do skupu aut w celu dokonania wyceny. Wycena bazująca na stanie technicznym pojazdu bardzo często jest darmowa i niezobowiązująca, dzięki czemu zawsze możesz się dowiedzieć ile wart jest Twój samochód wystawiając go na sprzedaż.

Bądź obiektywny sprawdzając stan techniczny

Stan techniczny samochodu osobowego to niezwykle istotna kwestia, o której na pewno nie można zapominać podczas wystawiania swojego samochodu na sprzedaż. Albowiem w im lepszym stanie będzie samochód osobowy tym większe pieniądze można za niego otrzymać. A to z kolei wydaje się być priorytetem dla każdego sprzedającego auta. Bądź obiektywny sprawdzając stan techniczny i faktycznie spójrz na swoje auto z daleka. Sprawdź, czy faktycznie nie ma żadnych usterek, które mogą sprawić, że samochód traci na wartości. Jeśli są drobne kwestie wymagające naprawy i nie kosztują dużo, odwiedź mechanika samochodowego czy lakiernika i zapytaj ile kosztować będzie naprawa. Wszystko po to, aby faktycznie auto w oczach potencjalnego sprzedającego prezentowało się jak najlepiej.

Kontakt ze sprzedającym

Jeśli zdecydowałeś się na sprzedaż samochodu na własną rękę i masz już potencjalnego kupca musisz także pamiętać o skompletowaniu wszystkich wymaganych do przeprowadzenia transakcji dokumentów. Mowa oczywiście o:

  • umowa kupna-sprzedaży pojazdu,
  • dowód rejestracyjny,
  • karta pojazdu jeśli została wydana,
  • polisa ubezpieczeniowa i ewentualnie przegląd techniczny.

Polecamy skompletować dokumenty jeszcze przed przyjazdem osoby zainteresowanej zakupem samochodu osobowego, co będzie skutkowało przede wszystkim mniejszym stresem podczas spotkania. Sprzedajesz pierwszy raz samochód? Możesz zdecydować się także na alternatywne rozwiązania czyli na przykład na firmy zajmujące się skupem samochodów. Skup aut Wielkopolska będzie dla Ciebie najbardziej dogodnym rozwiązaniem jeśli zechcesz sprzedać samochód za atrakcyjne pieniądze.

Jeśli z kolei bardziej jesteś zainteresowany oddaniem samochodu w najlepsze ręce, czyli sprzedażą pojazdu osobowego w szybki sposób, wybierz skup aut Poznań. To doskonałe miejsce dla Ciebie jeśli poszukujesz przede wszystkim możliwości na szybką sprzedaż. Profesjonalna kadra pracowników ze skupów samochodów to przede wszystkim gwarancja szybkiej sprzedaży. Nasza firma MS Auto Car oferuje najwyższą jakość świadczonej usługi oraz doradztwo na każdym etapie formalności. Proces sprzedaży samochodu używanego w naszej firmie przebiega tak, że nie będziesz chciał wybrać innego sposobu na sprzedaż! Jeśli zdecydowałeś się na sprzedaż samochodu tym bardziej powinieneś sprawdzić naszą propozycję. Z nami sprzedaż auta to żaden problem!