15 Wrzesień
Sprzedaż auta przez skup – na jaką kwotę możemy liczyć?

Jaką otrzymamy propozycję cenową jak oddamy samochód prosto do skupu? Czy będą to pieniądze chociaż w jakimś stopniu porównywalne do kwot, o które sami możemy powalczyć negocjując z prywatnymi kupującymi, znalezionymi poprzez liczne portale ogłoszeniowe? Na te pytania odpowie dzisiejszy artykuł, który będzie jednocześnie poradnikiem dla osób, które zastanawiają się nad sprzedażą swojego własnego samochodu osobowego, ale jeszcze nie mają pomysłu, jaki sposób będzie najskuteczniejszy.

Dlaczego klienci korzystają ze skupów aut?

Z punktu widzenia klienta, posiadacza samochodu osobowego najważniejsze są kwestie takie jak:

  • szybkość przeprowadzenia transakcji,
  • bezproblemowy kontakt z pracownikiem skupu aut,
  • atrakcyjna wycena poparta realnymi oględzinami,
  • możliwość dojazdu pracownika we wskazane miejsce w celu obejrzenia auta.

Te i więcej zalet sprawiają, że klienci po prostu odczuwają bardzo dużą satysfakcję oddając samochód prosto do skupu i przede wszystkim są o wiele bardziej zadowoleni z jakości przeprowadzonej transakcji. Na szczególną uwagę zasługują te skupy samochodów, które mają swoje oddziały w różnych miejscowościach, dzięki czemu są znacznie bardziej elastyczni i potrafią sprawniej przyjechać obejrzeć pojazd.

Jaki samochód można sprzedać w skupie aut?

Otóż nie ma ograniczeń jeśli chodzi o możliwości sprzedania auto w skupie samochodów. Skup aut Poznań czy w innych, dogodnych dla klienta lokalizacjach jest otwarty na wszelkie propozycje pojazdów. Posiadając uszkodzone samochody kierowcy często mają wątpliwości, czy auto w takim stanie zostanie dobrze przyjęte przez skup samochodów. Nic bardziej mylnego! Skup samochodów Wielkopolska gwarantuje pełen profesjonalizm oraz natychmiastową wycenę w przypadku dowolnego samochodu, niezależnie czy jest on po kolizji, cięższym wypadku samochodowym czy po prostu któryś jego element jest niesprawny. 

Cena za samochód używany, który wystawiony jest na sprzedaż przede wszystkim zależna będzie od rocznika pojazdu, stanu technicznego i wizualnego oraz przebiegu. Na cenę ostateczną mogą mieć także wpływ takie elementy jak ważny przegląd techniczny, dodatkowy komplet opon, akcesoria dokupione przez kierowcę.

Śledząc lokalne ogłoszenia dotyczące sprzedaży samochodów można sprawdzić mniej więcej wartość rynkową swojego pojazdu. 

Przykładowo posiadając samochód marki Volkswagen Golf 4, czyli bardzo popularny model na dzisiejszych ulicach, można oczekiwać sprzedaży na rynku wtórnym za kwotę od 2000 zł do nawet 9000 złotych. motoryzacyjne możemy zobaczyć, że te same modele np. Golf 4 mogą kosztować 2500 – 8000 zł. Widać więc, że rozpiętość cenowa jest znaczna. Wynika ona przede wszystkim z wyposażenia pojazdu, oczekiwań sprzedającego, przebiegu czy stanu technicznego. W skupie samochodów kierowca otrzymuje niemal natychmiastową wycenę, która często jest zadowalająca bez potrzeb negocjacji. Dodając do tego krótki czas realizacji transakcji można powiedzieć, że jest to jedna z lepszych możliwości na sprzedaż swojego samochodu.

Obowiązki sprzedającego oddającego auto do skupu

Proces formalności, który jest wymagany do przejścia przy każdej transakcji w skupie samochodów jest przeważnie ograniczony do minimum. Wszystko dla klienta, który korzysta ze skupu, gdyż taka opcja jest najszybszą metodą na pozbycie się swojego auta. W ramach transakcji strona kupująca auto oferuje rozwiązanie dotychczasowej umowy z ubezpieczycielem, przygotowuje niezbędną umowę, bądź wystawia fakturę na osobę prywatną. Proces ten jest niezwykle łatwy i nieskomplikowany, dlatego jest interesujący dla wielu posiadaczy samochodów, którzy nie chcą sprzedawać auta poprzez wystawianie go na portalach do tego dedykowanych.

Sprzedający powinien także zadbać o podanie realnego stanu technicznego pojazdu. Pracownicy skupu samochodów jednak zważając na swoje bardzo szerokie doświadczenie sami dochodzą do odpowiednich wniosków, dzięki czemu samochód wyceniany jest na podstawie tego, w jakim stanie się znajduje. To rzetelne podejście do klienta, która także powinno być przez sprzedającego pojazd docenione.

Za ile można sprzedać auto w skupie?

Ceny tak jak wcześniej wspominaliśmy różnić się mogą w zależności od marki, modelu, stanu technicznego, przebiegu i eksploatacji. Najczęściej w przypadku jeśli samochód jest w pełni sprawny, zadbany zarówno jeśli chodzi o aspekty wizualne jak i stan techniczny, skup może zaproponować nawet do 70%-80% wartości pojazdu po cenach rynkowych. To dla sprzedającego samochód powinna być dobra informacja zważywszy na to, że nie musi robić dosłownie nic, aby otrzymać po chwili gotówkę do ręki za sprzedane auto. Skupy samochodów, co nie jest zaskakujące, utrzymują się z prowizji. Należy także pamiętać, że wartość, jaką skup samochodów jest w stanie zaproponować za dany model pojazdu to cena, na którą składa się także wygoda, komfort i bezpieczeństwo kierowcy. Osoba sprzedająca swój samochód może liczyć na uproszczony proces finalizowania transakcji oraz gotówkę prosto do ręki bez zbędnych negocjacji i rozmów. Jest to na pewno odwrotna sytuacja jak w przypadku sprzedawania samochodu osobowego osobom prywatnym.