15 Październik
Skup aut osobowych w Poznaniu – niezbędne formalności przy sprzedaży auta

Transakcja związana ze sprzedażą samochodu osobowego podzielona jest zazwyczaj na kilka etapów. W tym artykule opisujemy krok po kroku co trzeba zrobić, aby szybko, skutecznie i co najważniejsze z satysfakcją sprzedać swoje stare auto. Nasze wieloletnie doświadczenie w przeróżnych usługach samochodowych – od auto pomocy, przez skup samochodów aż po sprzedaż pojazdów wręcz obligują nas do podzielenia się nim z potencjalnymi klientami! Jeśli jesteście ciekawi procesu formalności w skupie samochodów sprawdźcie poniższy poradnik.

Po pierwsze – znajdź najbliższy skup aut

Zanim klienta spotka szereg formalności, które co prawda dzisiaj są ograniczone do minimum, musi wybrać odpowiedni dla siebie skup samochodów. Wybierając skup aut Poznań jest sporym co do wielkości miastem, także zapoznanie się z najlepszymi firmami przez internet czy też lokalnie nie będzie problemem. Na naszej stronie kontaktowej klienci bez trudu mogą podać swoje dane kontaktowe, a wykwalifikowany pracownicy odpowiedzialni za skup samochodów skontaktują się w ciągu maksymalnie jednej godziny! Wiemy, że często kierowcy chcą jak najszybciej pozbyć się swojego starego auta. Często mają już upatrzone nowe cztery kółka, na które brakuje im gotówki. Skup aut jest więc usługą dla osób, które chcą po pierwsze bezproblemowo, a po drugie opłacalnie sprzedać swoje stare czy uszkodzone auto.

Po drugie – przygotuj niezbędne dokumenty do sprzedaży auta

Oględziny samochodu zazwyczaj trwają krótko. To dzięki temu, iż wykwalifikowana kadra osób odpowiedzialnych za wycenę oraz kompleksowe przeprowadzenie klienta przez proces sprzedaży samochodu zna się na swojej pracy. Po ustaleniu warunków cenowych nadchodzi jednak czas na dopełnienie niezbędnych formalności. Formalności, które zabezpieczają zarówno was jako klientów, a także skup samochodów. Dokumenty zazwyczaj przygotowywane są przez skup aut jeszcze przed przyjazdem do klienta, dzięki czemu ten proces nie trwa długo. Aby skutecznie przeprowadzić transakcję odkupu samochodu należy przygotować:

  • kartę pojazdu, która zawiera podstawowe dane na temat samochodu czy poprzednich właścicieli,
  • dowód rejestracyjny pojazdu oraz polisę OC/AC, jeśli takowa jest ważna,
  • dokument tożsamości, przeważnie dowód osobisty, czy prawo jazdy.

Aby zwiększyć wartość rynkową pojazdu warto zastanowić się nad przygotowaniem pozostałych dokumentów, które mogą mieć bardzo duży wpływ na wyższą wycenę przeprowadzoną przez skup aut. Nasz skup samochodów Poznań dba o każdego klienta, dlatego każdy przypadek odkupu pojazdu traktujemy indywidualnie. Dokumenty takie jak instrukcja obsługi pojazdu producenta, książka serwisowa pojazdu, faktury za dokonane naprawy w przeszłości oraz dodatkowy komplet kół i opon to rzeczy, które są istotne dla przedstawiciela skupu samochodów przygotowującego wycenę.

Po trzecie – przejrzyj oferty sprzedaży samochodów!

Kiedy złożenie paru podpisów mamy już z głowy następuje najprzyjemniejsza chwila dla dawnego już właściciela danego pojazdu. Chodzi oczywiście o przekazanie gotówki. Osoby, które zdecydowały się na skup pojazdów, a które nie mają jeszcze upatrzonego nowego modelu auta dla siebie mogą zapoznać się z ciekawą ofertą sprzedaży samochodów! Sprzedajemy najpopularniejsze modele samochodów, które znają wszyscy na polskich drogach. Bardzo dobry stan techniczny sprzedawanych samochodów to zaleta, której szuka każdy szukający nowego pojazdu.

O sukcesie odkupu auta, czy sprzedaży nowego świadczy przede wszystkim zadowolenie naszych klientów. Nasi potencjalni klienci podejmując decyzję odnośnie wyboru skupu samochodów z Wielkopolski mogą zapoznać się z opiniami, które tylko potwierdzają wysoką rzetelność oraz fachowość.